Samenwerken met een groep van 16 mensen, met daarin ook nog verschillende culturen is best moeilijk. Hoe geef je leiding? In Nederland maakt het niet uit hoe oud je bent, als jij de leidinggevende bent dan neem je ook de leiding of het nu zakelijk of relationeel is je spreekt je personeel of collega’s erop aan. In de Thaise cultuur ligt dit heel anders. Als jij jonger bent dan je collega, ook al ben jij de leidinggevende dan is het niet gewoon om de ander aan te spreken over iets. En als het onderwerp gaat over persoonlijke dingen dan wordt het nog moeilijker, want dan gebruik je normaal een tussenpersoon, zodat je niet te direct bent, waardoor je de ander gezichtsverlies kan laten lijden. Binnen ons team zijn er drie Thaise collega’s die de leiding hebben over de dagelijkse gang van zaken en in die groep van drie zitten natuurlijk ook leeftijdsverschillen en karakterverschillen. Dit levert soms best lastige situaties met zich mee en het is dan ook fijn dat ze een raadgever hebben, waar ze altijd terecht kunnen.

Hoe kun je nu aan ‘teambuilding’ werken was de vraag van de leidinggevenden. Hoe kunnen wij ons team dichter bij elkaar brengen, waardoor we beter gaan functioneren?

Ze hebben daarvoor hulp ingeschakeld van trainers in Thailand. Onlangs hebben we een tweedaagse training gehad over de 4 verschillende persoonlijkheden die er zijn. Dit was de DISC training. Door deze training leer je eigenlijk jezelf en de ander beter kennen doordat je je persoonlijkheid gaat ontdekken en wat daarbij komt kijken. Alle persoonlijkheden zijn goed, maar je moet leren om die verschillende persoonlijkheden te gaan snappen en de sterke punten gaan benutten.

Het was een heel goede training en we hebben dan ook veel geleerd over de verschillende persoonlijkheden en hun kwaliteiten en natuurlijk van elkaar. We hebben ook enorm veel kunnen lachen als er herkenning was over bepaalde karaktereigenschappen van elkaar.

Meer Recent Nieuws

Familie Bak

50 jaar!

En dan is het ineens echt waar, ik ben vijftig jaar geworden. Er is al veel over gesproken en sommigen vonden het niet grappig dat we voor mijn verjaardag alweer

Lees Verder »
De Schuilplaats

Op bezoek bij oma

Elk jaar nemen de ‘moeders’ ons mee op familiebezoek, tenminste als het thuis veilig is voor ons. Voor de meesten van ons is dit een feest, want dan zien ze

Lees Verder »
Familie Bak

Tijd om te gaan

Het einde van de maand mei naderde en dat betekende ook dat het einde van ons werkverlof in zicht was. We hebben een mooie tijd gehad met vele bezoeken, tijd

Lees Verder »