Vanaf mei/juni begint hier in het noorden van Thailand het regenseizoen en we weten dat augustus en september vaak de meeste regen valt. In de tuin hoor je gras te zien, maar er staat een laag water tot aan onze enkels, waar Saoirse onze kleindochter visjes in probeert te vangen. Maar dat is nog niets vergeleken bij wat andere mensen meemaken, wij hebben het nog niet zo erg meegemaakt in de 17 jaar dat wij hier wonen als dat we nu om ons heen zien. Vooral de mensen in de bergen hebben veel last, er is zelfs een brug weggeslagen door de kracht van het stromende water, er zijn wegen weggezakt en vele landslides die wegen blokkeren of erger. Er zijn dorpen waar mensen hun spullen moesten veilig stellen en voor anderen is dat niet eens meer gelukt. Het is te hopen dat in de rest van het regenseizoen er niet meer zoveel regen zo snel achter elkaar zal vallen.

 

Meer Recent Nieuws

De Schuilplaats

Stagelopen

Fenmai* is 21 jaar en doet een HBO-opleiding, want zij wil docent worden, en dit jaar moest zij ook stage lopen. Ze moest lesgeven, lessen voorbereiden, lessenplannen maken en helpen

Lees Verder »
Familie Bak

Uitje

Op een zaterdagmiddag besloten we spontaan om een op pad te gaan. We moesten verzekeringspapieren op de post doen, maar besloten om dit persoonlijk bij onze tussenpersoon af te leveren.

Lees Verder »
De Schuilplaats

Gelukkig nieuwjaar

Oud en nieuw is iets waar de meisjes altijd erg naar uitkijken. Ze hebben zin in het lekkere eten, Mukata oftewel Thaise barbeque, en de spelletjes, het dansen, de karaoke

Lees Verder »