Deze maand hebben we een trip gemaakt naar Nong Khai in het Noordoosten van Thailand aan de grens met Laos vlakbij Vientiane. Nathan wilde daar de grens oversteken om een nieuw visum aan te vragen in Vientiane om vervolgens weer naar Thailand terug te komen. Dit verhaal verliep, door recente verandering in de Thaise wetgeving, niet zoals gepland, wat erg balen was.
Maar de route die we gereden hebben was prachtig. Wij vinden het leuk om niet altijd de hoofdwegen te kiezen, waardoor je hele mooie plekjes tegenkomt. Prachtige rijstvelden met bergen op de achtergrond, grote velden met ananas en we vonden een struik/boom met grote tamarinde eraan.
Doordat we de route langs de grens namen zaten we steeds in de bergen met haarspeldbochten en flinke hoogtevertschillen, op sommige plekken gingen we met 12% omhoog of omlaag. De minder mooie kant van deze route was dat er op veel locaties de weg letterlijk half weg was door aardverschuivingen die tijdens het afgelopen regenseizoen hebben plaatsgevonden. Als het asvalt niet weggezakt was dan was het wel dat de aardverschuiving de weg voor de helft had geblokkeerd met aarde en rotsblokken. Als je zo’n route kiest zit je er ook kilometers op, omdat je te ver weg bent van de hoofdweg. We waren op een gegeven moment wel enorm blij dat we eruit waren, want het was soms iets te spannend zeg maar.
Ondanks dat het verhaal van Nathan en zijn nieuwe visum anders liep dan gepland, is het toch nog goedgekomen.




